Награде и похвале најбољим ученицима

objavljeno u: Активности | 0

У четвртак, 24.06.2020. одржана је свечана додела диплома и похвала највреднијим ученицима осмог разреда,  који су својом посвећеношћу, трудом и радом заслужено понели титулу најбољи.

Директорка школе, Гордана Радојевић, је уручила ученицима пристојне награде које је школа припремила, са жељом да наставе истим темпом, да буду најбољи у свему онолико колко они то желе. Изразила је задовољство што су дозволили да их боље упозна, својом отвореношћу и сарадњом, обостраним уважaвањем и поштовањем. Нагласила је да је ОШ“Марко Орешковић“ и даље њихова велика кућa и породица која ће их увек радо дочекати.

„Пред вама су нови почеци и изазови. Желим вам срећу и успех у свему што сте намерили.Пожелећу вам да будете истрајни у жељама, да верујете у себе и да будете најбољи за себе. Онолико колико вама треба.

Са радошћу нам дођите.Увек ћемо вас дочекати раширених руку да се заједно сећамо и чувамо у срцима јер ћемо тако и трајати.“

Директорка је говор завршила стиховима Мике Антића:

Одједном: к’o да су прешли
преко великог моста,
извијеног и лепог
што подсећа на дугу,

у неки нови живот,
на неку обалу другу…

Знам: она обала друга
много лепше се плави.
Aл’ нека свако од вас
бар мрвицу детињства
понесе кришом у руци
и сачува у глави.

Ученик генерације у школској 2019/20. је Димитрије Момић. Димитрије је носилац Вукове дипломе, награђен је посебним дипломама за изузетан успех из 5 предмета (физика, биологија, географија, математика и немачки језик), и похвалницом за постигнуте изузетне резултате из историје.

Димитрије Момић – ученик генерације

Димитрије је током похађања основне школе учествовао на многобројним такмичењима. Запажене резултате је постигао:

• У петом разреду из биологије је освојио 1. место на општинском такмичењу, а из математике 3. место.
  • Стигао је до окружног такмичења из биологије освојивши 2. место.
  • У шестом разреду освојио је из биологије 1. место, а из физике и математике 3. место, на општинском такмичењу. На окружном такмичењу је стигао до 2. места из биологије и до 3. места из физике и математике.
  • У седмом разреду је освојио 1. место из географије и 3. место из физике, на општинском такмичењу. На окружном такмичењу из географије је био први.
  • У осмом разреду је освојио из физике 2. место, из биологије и математике 3. место, на општинском такмичењу.
  • У оквиру Регионалног центра за таленте, Димитрије је освојио 3. место из мтематике које је у рангу окружног такмичења.
  • Руководио је одељенском заједницом у 7. и 8. разреду. Ученички парламент и одељенска заједница 8/1 су Димитрија окарактерисали каао изузетног другара, увек спремног за сарадњу и разумевање.
  • Одељенско и разредно веће је такође похвалило Димитрија као веома вредног ученика.

Због актуелне епидемиолошке ситуације у другом полугодишту, након проглашеног ванредног стања и обустављања наставе у установама образовања није одржано ни једно такмичење на вишем рангу од општинског тако да Димитрије није имао прилику да покаже свој таленат и уложен труд и рад.

Павле Марковић, Михаило Гојковић, Катарина Вратоњић, Димитрије Момић, Маша Мирковић – носиоци Вукове дипломе

Огњен Лукић, Уна Николовски, Милица Бошковић и Младен Ђорић су награђени посебном дипломом за изузетан допринос у развоју спорта.

Додељене су дипломе и учениицма који су остварили изузетне резултате на такмичењима, смотрама и другим активностима

8/1 ОДЕЉЕЊЕ

1. Арсеније Арсенијевић – (5,00)
  2. Петар Крџић – (5,00)
  3. Павле Марковић – (5,00)
  4. Маша Мирковић – (5,00)
  5. Димитрије Момић – (5,00)
  6. Страхиња Поповић – (5,00)

Вукове дипломе:

1. Димитрије Момић
  2. Маша Мирковић
  3. Павле Марковић

Посебне дипломе:

1. Павле Марковић – хемија
  2. Димитрије Момић – физика, биологија, географија, математика, немачки језик
  3. Страхиња Поповић -географија
  4. Маша Мирковић – биологија
  5. Филип Марковић – хемија
  6. Уна Николовски – диплома за изузетне резултате у спорту
  7. Огњен Лукић – диплома за изузетне резултате у спорту

Похвалнице за постигнуте изузетне резултате из историје:

1. Михајло Бусарчевић
  2. Сава Чарапић
  3. Страхиња Поповић
  4. Уна Николовски
  5. Димитрије Момић
  6. Богдана Радојевић
  7. Ана Митровић
  8. Маша Мирковић
  9. Петар Крџић
  10. Павле Марковић
  11. Арсеније Арсенијевић

Награђени ученици 8/1

8/2 ОДЕЉЕЊЕ

1. Бошковић Милица – (5,00)
  2. Враоњић Катарина – (5,00)
  3. Вукчевић Ива – (5,00)
  4. Гвозденовић Ленка – ( 5,00)
  5. Гојковић Михаило – (5,00)
  6. Марковић Хелена – ( 5,00)
  7. Миљевић Ирена – (5,00)
  8. Рогић Јелена – ( 5,00)

Вукове дипломе:

1. Катарина Вратоњић
  2. Михаило Гојковић

Посебне дипломе:

1. Катарина Вратоњић – српски језик, енглески језик, немачки језик
  2. Михаило Гојковић – физика, биологија
  3. Николина Алексић – немачки језик
  4. Младен Ђорић – диплома за изузетне резултате у спорту
  5. Милица Бошковић – диплома за изузетне резултате у спорту

Похвалнице за постигнуте изузетне резултате из историје:

1. Михаило Гојковић
  2. Алекса Бјелоглав
  3. Николина Алексић
  4. Милица Бошковић
  5. Младен Ђорић
  6. Никола Мијатовић
  7. Катарина Вратоњић
  8. Јелена Рогић
  9. Ива Свиличић
  10. Ива Вукчевић
  11. Ленка Гвозденовић
  12. Сара Радуловић
  13. Хелена Марковић

Награђени ученици 8/2

Свим ученицима желимо много успеха и среће у даљем школовању!

Њихови наставници и управа шоле